Województwo Śląskie otrzyma dodatkowe 23 miliony złotych na modernizację dróg

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg przekazał dodatkową kwotę 23 milionów złotych na prace remontowe dróg na terenie województwa śląskiego. Zebrane fundusze są efektem oszczędności wynikających z rozstrzygniętych postępowań przetargowych oraz rezygnacji zgłoszonych przez wnioskodawców z realizacji niektórych zadań. Informacje te przekazała Alicja Waliszewska, rzecznik prasowy Wojewody Śląskiego.

Dodatkowe środki finansowe zdobyte z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozwolą na dalsze prace modernizacyjne i remontowe na drogach województwa śląskiego. Chociaż szczegółowe decyzje dotyczące planowanych inwestycji nie zostały jeszcze podjęte, wiadomo, że dostępne fundusze umożliwią ich realizację.

Wojewoda Śląski za pośrednictwem swojego rzecznika prasowego, Alicji Waliszewskiej, przekazał informacje, że dodatkowe 23 miliony złotych będą wykorzystane do poprawy infrastruktury drogowej w tym regionie. Alicja Waliszewska wskazała, że te środki są oszczędnościami po przetargach oraz rezygnacjami od realizacji niektórych zadań. Dzięki temu możliwe jest ogłoszenie dodatkowego naboru na rok 2024.