Nowe przestrzenie rekreacyjne i zielone inwestycje w Dolinie Pięciu Stawów

Planowany jest rozwój infrastruktury rekreacyjnej w Dolinie Pięciu Stawów, gdzie jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego powstanie plaża, plac zabaw oraz specjalny krąg przeznaczony do grilla. Ponadto, dodane zostaną również nowe miejsca parkingowe dla wygody odwiedzających.

Lokalni mieszkańcy mają możliwość wypowiedzenia się na temat innych planowanych zielonych inwestycji w okolicy. Szczególnie dotyczy to modernizacji Parku Dąbrówka oraz odnowienia placu pod wezwaniem św. Herberta, który znajduje się na osiedlu Witosa. Do dnia 28 kwietnia, mieszkańcy tych obszarów mogą wypełnić i wysłać ankiety diagnostyczne.

Formularze są dostępne online na stronie urzędu miasta, a także w formie drukowanej. Papierowe ankiety mogą być pobrane i złożone w lokalnych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, które znajdują się przy ulicy Strzelców Bytomskich 21 B oraz ulicy Witosa 18B.

Po szczegółowej analizie wyników ankiet, zaplanowane są spotkania, na których mieszkańcy mogą zapoznać się z rezultatami badań. Te spotkania będą również okazją do dyskusji na temat kierunków zagospodarowania przestrzeni. Ostatni etap konsultacji stanowią spotkania podsumowujące, na których będzie obecny projektant. Jego zadaniem będzie przedstawienie przygotowanych koncepcji projektowych, które następnie zostaną poddane ocenie mieszkańców.