Wspólne działania służb i pracowników PKP doprowadziły do zatrzymania kieszonkowca

W wyniku wspólnego wysiłku funkcjonariuszy Służb Ochrony Kolei ds. bezpieczeństwa i obronności, pracowników Biura Bezpieczeństwa PKP Intercity oraz katowickiej policji, udało się zatrzymać poszukiwanego 47-letniego kieszonkowca. Przestępca był odpowiedzialny za kradzieże w pociągach dalekobieżnych oraz na dworcach głównych miast Polski. Teraz mężczyźnie może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach, we współpracy z policjantami z Komisariatu VI Policji w Katowicach, zatrzymali poszukiwanego złodzieja. Mężczyzna był podejrzany o liczne kradzieże dokonane na szkodę pasażerów podróżujących pociągami. W przypadku skazania grozi mu pięć lat więzienia.

Akcja zatrzymania rozpoczęła się we wtorek, 13 czerwca 2023 roku, gdy do dyżurnej katowickiej Służby Ochrony Kolei wpłynęła wiadomość od koordynatora Grup Operacyjno-Interwencyjnych z Wydziału Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei ds. bezpieczeństwa i obronności. W komunikacie podano, że w pociągu relacji Białystok – Bielsko Biała Główna znajduje się poszukiwany przez policję kieszonkowiec. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działań mających na celu zatrzymanie przestępcy. To właśnie dzięki współpracy z pracownikami PKP Intercity, którzy wspierali działania Straży Ochrony Kolei, udało się namierzyć i zatrzymać złodzieja.