Wyrok dla grupy Psycho Fans w Sądzie Okręgowym w Katowicach

W Sądzie Okręgowym w Katowicach zapadł wyrok dla 46 osób związanych z grupą Psycho Fans, którym postawiono łącznie 110 zarzutów. Ostateczna rozprawa sądowa rozpoczęła się 15 czerwca. Wyrok dotyczył między innymi Macieja M., ps. „Maślak”, Łukasza L., ps. „Lucky” oraz Łukasza B.

Maciej M., uznawany za lidera grupy Psycho Fans, otrzymał karę łączną 12 lat pozbawienia wolności, będąc skazanym za większość zarzuconych mu czynów. Jednakże, Sąd Okręgowy w Katowicach uniewinnił go od zarzutu utrudniania postępowania. Maciej M. został uznany za winnego między innymi kradzieży flag GKS-u, pobić z wykorzystaniem niebezpiecznych narzędzi oraz wyłudzania podatków od towarów i usług.

Łukasz L., ps. „Lucky” został skazany na 15 lat pozbawienia wolności przez sąd, który jednocześnie uniewinnił go od zarzutu porwania. Przestępstwa, za które został uznany za winnego obejmują m.in. wymuszanie haraczy za korzystanie z automatów, podpalenie flagi GKS Katowice oraz udział w bójkach, gdzie używano niebezpiecznych narzędzi.