Przesłuchania medyków w sprawie tragicznej śmierci ciężarnej kobiety

W dniu 15 czerwca Prokuratura Regionalna w Katowicach rozpoczęła procedurę przesłuchiwania pracowników służby zdrowia związanych ze szpitalem w Nowym Targu, dotyczącą tragicznej śmierci Doroty, 33-letniej kobiety z Bochni. Dorota, która była w piątym miesiącu ciąży, zmarła w wyniku wstrząsu septycznego. Śledztwo prowadzone jest przez Samodzielny Dział do Spraw Błędów Medycznych katowickiej prokuratury.

Proces przesłuchań personelu medycznego będzie kontynuowany nie tylko w bieżącym, ale również w kolejnym tygodniu. Wszystko po to, aby wyjaśnić okoliczności zgonu 33-letniej kobiety oraz ewentualne błędy popełnione przez lekarzy i personel szpitala.

W czwartek, 15 czerwca, Prokuratura Regionalna w Katowicach dała początek przesłuchaniom pracowników służby zdrowia ze szpitala w Nowym Targu w związku z przypadkiem śmierci Doroty, 33-letniej ciężarnej kobiety z Bochni. Ofiara była w piątym miesiącu ciąży i straciła życie w placówce medycznej na skutek wstrząsu septycznego. W trakcie tego dnia, trzy osoby miały odpowiedzieć na pytania zadane przez prokuratorów z Katowic.