Współpraca między oddziałami policyjnymi w Katowicach umożliwiła zatrzymanie poszukiwanego przestępcy

Funkcjonariusze prewencji z katowickiej jednostki policji zdołali schwytać mężczyznę, który był ścigany listem gończym. Przestępca nieustannie zmieniał swoje miejsce zamieszkania, aby uniknąć wpadki i nie trafić do więzienia. Mimo to, nie potrafił zrezygnować z regularnych wizyt na swojej ulubionej siłowni.

Policjanci z Grupy Dywersyjno-Rozpoznawczej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach od dłuższego czasu utrzymują skuteczną współpracę ze służbami policyjnymi tego miasta. Wspólnie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Katowic. Wyrazem tej efektywnej współpracy było niedawne zatrzymanie poszukiwanego listem gończym.

W jednym z katowickich centrów handlowych, wolny od obowiązków służbowych policjant z Komisariatu Policji VII w Katowicach, w trakcie robienia zakupów z dziećmi, rozpoznał 27-letniego mężczyznę, którego poszukiwała policja. Mężczyzna ten właśnie wchodził na teren siłowni. Policjant, mając pod swoją opieką małoletnie dzieci i dbając o ich bezpieczeństwo, natychmiast skontaktował się ze służbą dyżurną NGW OPP w Katowicach. Funkcjonariusze tej jednostki natychmiast podjęli interwencję, zakończoną zatrzymaniem poszukiwanego mężczyzny – takie informacje przekazali katowiccy stróże prawa.