Wydano właśnie 100 tysięczną Katowicką Kartkę Mieszkańca

Wydarzenie, które z pewnością warto głośno podkreślić, to wydanie już stu tysięcznej Katowickiej karty Mieszkańca. Urząd Miasta nie ukrywa, że dumą napawa fakt, że do taką liczbę udało się osiągnąć zaledwie w ciągu dwóch i pół roku. ​Jak mówi prezydent Katowic, wartość wydanych kart pozwala na korzystanie z wielu zniżek. Z kolei koszt tych kart opiewa na sumę ponad 5 milionów złotych.

„Głównym celem Katowickiej Karty Mieszkańca jest premiowanie osób, które są zameldowane w Katowicach i właśnie tutaj odprowadzają podatki. Dzięki tym pieniądzom budujemy m.in. nowe baseny, place zabaw, utrzymujemy zieleń czy też organizujemy szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych. Dlatego właśnie mieszkańcy Katowic muszą być traktowani w naszym mieście priorytetowo”- mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Katowicka Karta Mieszkańca pojawiła się we wrześniu w 2020 roku. I od tego czasu cieszy się niemałym powodzeniem. Zainteresowanie wśród mieszkańców taką możliwością, nie zmniejszyło się także w czasie pandemii COVID-19. Co więcej, to właśnie dzięki możliwości założenia jej online zapewniło znaczny wzrost zainteresowana.

Spośród stu tysiąca wydanych kart:

  • ponad 60,5 tys. kart zostało zarejestrowanych poprzez aplikację,
  • prawie 9,5 tys. zarejestrowanych przez stronę internetową,
  • blisko 30 tys. kart wydanych zostało w formie plastikowej,
  • 64 karty przypisano do kart płatniczych.

Katowicka Karta Mieszkańca wydana dla 100 tysięcznej osoby, została założona w połowie lutego. Dokonał tego Bartłomiej Brzoza. Zrobił to przez aplikację. Mieszkaniec ten otrzymał gratulację od prezydenta Katowic.