PKP sprzedaje mieszkania – to niesamowita okazja!

Pojawiła się właśnie oferta sprzedażowa mieszkań i domów należących do Spółki Polskich Kolei Państwowych. Wybierać można spośród lokalizacji m.in. Katowic, Sosnowca, Będzina, Ustronia, Gliwic, Zabrza, Częstochowy, Bytomia, Rudy Śląskiej, Mysłowic. A to i tak nie wszystkie miasta. Co więcej ceny są niezwykle atrakcyjne, gdyż spadły znacznie poniżej wartości rynkowej.

Większość ofert pochodzi z terenów województwa śląskiego. Są to mieszkania, które przez poprzednich lokatorów nie zostały wykupione. A zgodnie z prawem każdy kto mieszka w mieszkaniu pracowniczym może go później wykupić na własność. Łącznie PKP ma do sprzedania kilkaset mieszkań i domów mieszczących się na terenie całego kraju.

„Atrakcyjne ceny, zróżnicowane metraże i lokalizacje – to największe atuty mieszkań wystawianych na sprzedaż przez Koleje Państwowe. Nadzór nad nieruchomościami sprawuje Pion Nieruchomości PKP S.A., który odpowiada m.in. za sprzedaż nieruchomości. W ofercie znajduję się lista lokali, będących w zasobach spółki, a nie posiadających najemców” – czytamy na oficjalnej stronie PKP.

Warto jednak mieć na uwadze, że atrakcyjne ceny mieszkań wiążą się bardzo często ze stanem faktycznym mieszkań. Dlatego też należy wówczas doliczyć jeszcze koszty remontu.