Wystawa „Ogród” Anny Jarzymowskiej w Galerii Ateneum Śląskiego Teatru Lalki i Aktora

Ateneum, Śląski Teatr Lalki i Aktora, z radością zaprasza na wyjątkowe wydarzenie artystyczne – ekspozycję prac Anny Jarzymowskiej pod tytułem „Ogród”. Wernisaż tej unikalnej wystawy odbędzie się 19 stycznia o godzinie 18:00 w przestrzeniach Galerii Ateneum, mieszczącej się przy ul. 3 Maja 25 w Katowicach. Zainteresowani sztuką będą mieli możliwość podziwiania obrazów tej utalentowanej artystki aż do końca lutego 2024 roku.

Anna Jarzymowska to artystka urodzona w roku 1988 w Rybniku, która teraz mieszka i tworzy w Katowicach. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach pod okiem prof. Ireneusza Walczaka, gdzie obroniła dyplom z malarstwa, za który otrzymała prestiżowe wyróżnienie od firmy BPSC. Jej prace cechuje abstrakcyjne podejście do malarstwa.

Prace Jarzymowskiej są nasycone energią i znaczącymi aluzjami do świata biologii. Inspiracje dla swojej twórczości czerpie m.in. z natury, zwłaszcza z tajemniczych głębin podwodnych, a także z literatury chrześcijańskiej, z „Pisma Świętego” na czele. Istotną rolę w jej sztuce odgrywa podświadomość – miejsce, skąd wydobywane są wspomnienia, doznania i doświadczenia, które następnie są przekształcane na język malarski. Artystkę fascynuje estetyka chaosu, w którym formy nakładają się na siebie, a czasami nawet prowadzą ze sobą walkę. To wszystko tworzy różnorodne opowieści, które wykraczają poza granice płótna.