Zamknięcie basenu sportowego w ORW Rolna w Katowicach z powodu zanieczyszczenia wody

Od sierpnia tego roku, dokładnie od 15 dnia tego miesiąca, zdecydowano się na czasowe zamknięcie basenu sportowego znajdującego się w kompleksie ORW Rolna w Katowicach. Powodem tego działania było wykrycie nadmiernej ilości mikroorganizmów w wodzie. Obecnie trwają intensywne prace mające na celu usunięcie problemu. Wszystko pod nadzorem specjalistów, którzy po przeprowadzeniu szczegółowych analiz laboratoryjnych zadecydują o momencie ponownego otwarcia basenu dla publiczności. Ośrodek apeluje jednocześnie do wszystkich użytkowników o zachowanie odpowiednich standardów higienicznych.

Niemniej jednak, mimo tymczasowego zamknięcia basenu sportowego, pozostałe obiekty rekreacyjne działają bez zakłóceń. Do dyspozycji gości są mały basen oraz brodzik dla najmłodszych, które są dostępne i pełnią swoje funkcje bez żadnych ograniczeń.

ORW Rolna w Katowicach to popularny kompleks rekreacyjny ulokowany przy ulicy Nasypowej. Jest otwarty codziennie i goście mogą z niego korzystać w godzinach od 10:00 do 18:00. Poza wspomnianymi wcześniej basenami oraz brodzikiem, na terenie obiektu działa również wypożyczalnia sprzętu sportowego i leżaków. Dodatkowo, użytkownicy mogą skorzystać z betonowego stołu do ping-ponga i zjeżdżalni, które dostępne są na terenie kompleksu.