Zapoczątkowanie siódmej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach

W sercu Śląska, w Katowicach, rozgorzało naukowe święto – rozpoczął się Śląski Festiwal Nauki. Jest to już siódma odsłona tego imponującego wydarzenia, które cieszy się zasłużoną popularnością nie tylko wśród mieszkańców całego kraju, ale także przyciąga gości z zagranicy. Propozycją Festiwalu są różnorodne warsztaty, panele dyskusyjne, prelekcje i fascynujące pokazy. Już teraz możemy podziwiać zdjęcia z inauguracyjnego dnia ŚFN.

To znaczące dla regionu wydarzenie ma miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wielbiciele nauki z niewypowiedzianą radością czekali na ten moment, a 9 grudnia (sobota) stał się dniem rozpoczęcia siódmej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki.

Popularność Śląskiego Festiwalu Nauki nie tylko utrzymuje się na niezmiennym poziomie, ale wręcz dynamicznie rośnie. Cieszy się on uznaniem nie tylko społeczności lokalnej Katowic i całej Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej, ale również coraz częściej przyciąga gości z innych regionów Polski i zza granicy. Dzień ten jest dla Katowic wyjątkowy – nie tylko dla jego mieszkańców, ale dla wszystkich entuzjastów nauki, ponieważ stanowi inaugurację roku 2024, który ma być rokiem poświęconym nauce. Przeprowadzona ceremonia była równocześnie okazją do ogłoszenia, że miasto Katowice zostaje uhonorowane tytułem Europejskiego Miasta Nauki na rok 2024.