Zapowiedź nocnych wycieczek po Browarze Książęcym w Tychach

Planowane są zorganizowane nocne zwiedzania Browaru Książęcego w Tychach, które odbędą się 8 i 22 lipca 2023 roku, następnie 5 i 19 sierpnia oraz na koniec 2 września. Choć idea nocnych wycieczek po browarze nie jest nowa i już wcześniej spotykała się z dużym entuzjazmem, to jednak przygotowany dla nadchodzących terminów scenariusz to całkowita nowość, a sama inicjatywa nosi nazwę „Nowe wakacje z duchami”.

Zwiedzanie Browaru Książęcego pod osłoną nocy w ramach tej nowej edycji to przede wszystkim obfitość konkursów oraz możliwości degustacji piw, ale nie brakuje w nim też duchów. Wśród nich znajduje się oczywiście duch dawnego księcia, Jana Henryka XI, którego tyski browar jest wdzięczny za swoją świetność. Obecne są także duchy kluczowych pracowników browaru: Bednarza i Piwowara. Wśród nich jest Zielarka, duch Daisy, a także tajemniczy niemy duch, który nie komunikuje się z nocnymi gośćmi browaru. On pojawia się i znika bez śladu, otulony w swój płaszcz ze… szczurami.

Nocne zwiedzanie Browaru Książęcego skupia się przede wszystkim na zabawie oraz interakcji z gośćmi. Za kierowanie całością wydarzenia, zarówno jako duchy jak i autorzy scenariusza, odpowiadają doświadczeni przewodnicy Browaru Książęcego. Z pewnością podczas tych nocnych wycieczek zgromadzeni goście będą mogli usłyszeć wiele interesujących faktów i ciekawostek dotyczących tego miejsca.