Zasilenie w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski: Robert Góralczyk nowym asystentem trenera

W oficjalnym komunikacie ogłoszono, że Robert Góralczyk dołączył do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski jako drugi trener. Pełniący obecnie rolę selekcjonera drużyny narodowej, Michał Probierz, miał okazję wcześniej współpracować z Góralczykiem. Jest to zatem zasilenie, na które wielu kibiców polskiej piłki czekało z utęsknieniem i teraz mogą oni skierować swoje słowa wsparcia pod jego adresem.

Góralczyk jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Swoje pierwsze profesjonalne kroki w trenerskiej karierze stawiał jako asystent Michała Probierza w Polonii Bytom. Podczas swojej pracy w tym klubie zdobył cenne doświadczenie, które później przekuwał na sukcesy w innych rolach.

Swoją trenerską drogę kontynuował, obejmując w 2009 roku stanowisko szkoleniowca kobiecej reprezentacji Polski. Następnie, w grudniu 2010 roku, wrócił do Polonii Bytom, tym razem już jako główny trener.

Jednak jego kariera nie ograniczała się tylko do tego klubu. W GieKSie Katowice pełnił rolę asystenta Rafała Góraka. Od 1 lipca 2019 roku piastował stanowisko dyrektora sportowego tego klubu aż do 2023 roku, zdobywając kolejne cenne doświadczenia i umiejętności menadżerskie.