Zatory drogowe na 192. kilometrze autostrady A4 – tymczasowe utrudnienia w ruchu

Pragniemy poinformować, że wszyscy kierowcy poruszający się autostradą A4 w stronę Katowic powinni być przygotowani na zmniejszenie prędkości i możliwe zatory w okolicach 192. kilometra tej trasy. Wtorek, 12 grudnia, przyniesie bowiem pewne komplikacje w ruchu drogowym w tym rejonie, szczegółowo między węzłami Brzezimierz i Brzeg. Informację tę przekazuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Co jest przyczyną tych utrudnień? Między przednimi węzłami drogowymi będą prowadzone prace drogowe, które obejmują naprawę barier energochłonnych – informuje GDDKiA. Te konieczne czynności prowadzą do tymczasowego zamknięcia lewego pasa jezdni.

Konieczne będzie zatem skierowanie ruchu wyłącznie prawym pasem, co wpłynie na płynność jazdy. Ta sytuacja potrwa od godziny 10:00 do 16:00, a kierowcy powinni spodziewać się ewentualnych korków w okolicy wymienionych wcześniej miejsc. Służby policyjne składają apel do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się tym odcinkiem.