Prokuratura Okręgowa w Katowicach sprzeciwia się nowym stawkom za parkowanie i domaga się ich anulowania

Prokuratura Okręgowa zlokalizowana w Katowicach postawiła wyraźny opór wobec wprowadzonej uchwały dotyczącej płatnego parkowania. Ta instytucja prawnicza wnioskuje o zawieszenie tej regulacji, a nawet jej unieważnienie przez sąd.

Od dnia 1 grudnia, piątek, na terenie Katowic zaczęły obowiązywać zmienione koszty oraz nowe strefy dotyczące płatnego parkowania. Dwie strefy zostały wyznaczone w mieście: najbardziej centralna część to strefa A, oznaczona kolorem niebieskim. Tam koszt postoju do maksymalnie 30 minut wynosi 3 złote. Za czas przekraczający pół godziny, lecz nie więcej niż 60 minut, zostanie naliczona opłata w wysokości 6 złotych. Następna rozpoczęta godzina postoju to koszt 7,20 złotych, zaś trzecia – 8,40 złotych. Każda kolejna rozpoczęta godzina postoju to wydatek na poziomie 6 złotych.

Z kolei parkowanie w zielonej strefie B jest bardziej ekonomiczne dla kierowców. Półgodzinny postój kosztuje tutaj 2 złote. Za parkowanie dłuższe niż 30 minut, ale nie przekraczające jednej godziny, zapłacą 4 złote. Druga rozpoczęta godzina postoju to wydatek w wysokości 4,80 złotych, a trzecia – 5,60 złotych. Każda następna rozpoczęta godzina to koszt na poziomie 4 złotych.