Zatrzymanie podejrzanego o morderstwo przez katowicką policję

W Katowicach doszło do dramatycznego zdarzenia, kiedy to miejscowa policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zamordowanie swojego towarzysza. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Wschód orzekł środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu dla oskarżonego. Jeżeli oskarżony zostanie uznany za winnego, grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji V w Katowicach zareagowali błyskawicznie, zatrzymując 47-letniego mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tej zbrodni. Podjęta akcja miała miejsce w mieszkaniu ofiary, niedługo po samej tragedii.

Z ustaleń śledztwa wynika, że podejrzany od pewnego czasu był lokatorem u 55-letniego mężczyzny. W dniu tragicznego zdarzenia między oboma panami doszło do gwałtownej sprzeczki, podczas której podejrzany zadał cios nożem w kierunku klatki piersiowej swojego kolegi. Mimo natychmiastowej reakcji oraz prób reanimacji podjętych przez interweniujących policjantów, a później kontynuowanych przez ratowników medycznych, nie udało się uratować życia ofiary. Zmarła ona na miejscu, nie przeżywszy zadanych jej ran.