zderzenie-tramwajow

Zderzenie tramwajów w Katowicach. Pięć osób jest rannych

W poniedziałek doszło do groźnego wypadku w Katowicach, w wyniku którego zderzyły się dwa tramwaje, raniąc pięć osób. Poszkodowani zostali czterej pasażerowie i motorniczy, który na skutek poniesionych obrażeń został przewieziony do szpitala. Na czas oględzin i prac sprzątających droga była zablokowana do godziny 13:30.

Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, do groźnego wypadku doszło 24 stycznia około godziny 10:00 na ul. 3 Maja nieopodal Galerii Katowickiej w Katowicach. Zderzyły się dwa tramwaje – tramwaj nr 7 uderzył w tramwaj nr 19.

Dyżurny PSP natychmiast wysłał na miejsce wypadku jednostki strażackie. Jednak zanim pojawiły się zastępy straży pożarnej, wcześniej zdążyły przyjechać służby medyczne, które natychmiast zapewniły poszkodowanym niezbędną opiekę lekarską.

Jak podaje st.kpt. Adam Kryla z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, w momencie, gdy pojawili się strażacy, lekarze pogotowia ratunkowego udzielali już pomocy rannym uczestnikom wypadku. Zablokowana została również cała ulica, którą udostępniono z powrotem do ruchu dopiero około godz. 13:30.

Motorniczy odwieziony do szpitala w Katowicach

Rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich S.A – Andrzej Zawada oświadczył, że wypadek zranił pięć osób, w tym również motorniczego tramwaju nr 7. Pasażerowie odnieśli jedynie niewielkie obrażenia, którymi zajął się przebywający na miejscu zespół medyczny pogotowia ratunkowego. Do szpitala został przewieziony tylko motorniczy. Jak na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, jak wygląda stan zdrowia poszkodowanego.

Ruch uliczny, w tym także ruch tramwajowy, został wstrzymany na odcinku Katowice Rynek – Katowice Plac Wolności. Z tego względu ruch samochodowy został wznowiony około godz. 13:30. Natomiast ruch tramwajowy około godz. 15:00.

Tutaj możesz przeczytać o groźnym wypadku tramwajowym w Szczecinie.