Zdrowy styl życia promowany podczas biegu w katowickim Załężu

Bieg został zorganizowany z myślą o propagowaniu zdrowego trybu życia, zachęcaniu do aktywnego wykorzystywania wolnego czasu, a także promowaniu katowickiej dzielnicy Załęże. Wydarzenie to wpisuje się w program Inicjatywa Lokalna Miasta Katowice zaplanowany na rok 2023.

Podczas imprezy uczestnicy mieli możliwość podjęcia wyzwania pokonania dystansu 5 kilometrów biegiem lub marszem Nordic Walking. Organizatorzy pomyśleli jednak nie tylko o dorosłych, ale również o najmłodszych – dla nich przygotowano biegi na dystanse 100, 200, 400 i 800 metrów, odpowiednio dopasowane do ich grupy wiekowej. Punkt startowy został zlokalizowany przy pętli autobusowej na ulicy Kwiatkowskiego, znajdującej się na osiedlu Witosa.

Odnotowano znaczne zainteresowanie wydarzeniem – na oficjalnej liście zapisów do głównego biegu widniało nazwiska 158 osób, a do Nordic Walking zgłosiło się 45 chętnych. Biegi dzieci cieszyły się jeszcze większą popularnością – liczba zgłoszeń przekroczyła 140.

Za organizację biegu odpowiadały następujące instytucje: Stowarzyszenie Zielone Załęże, Rada Dzielnicy nr 8 Osiedle Witosa, Stowarzyszenie W Kręgu Natury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach.