Zimowy spacer po Parku Kościuszki w Katowicach

Zimowe oblicze miast na Śląsku to widok jak ze snu, zmysłowo podkreślone przez biel śniegu, który dodaje pejzażom niepowtarzalnego uroku. Taka sceneria szczególnie wpada w oko w przypadku Parku Kościuszki – jednego z najczęściej odwiedzanych miejsc rekreacyjnych w Katowicach.

Park Kościuszki pokryty warstwą śniegu odsłania swój całkowity splendor. Drzewa przystrojone w śnieżne ubranko, a obok nich ławki, aleje i budynki uginające się pod ciężarem białego puchu – to widoki, które mogą nie każdemu pasować, ale na pewno są na wagę złota dla najmłodszych mieszkańców Katowic oraz całego regionu. Dla nich bowiem ten czas roku to idealna okazja do zabawy na świeżym powietrzu. Szczególnie popularne jest miejsce obok zabytkowego kościoła św. Michała Archanioła wykonanego z drewna – znajduje się tam tor saneczkowy i górka, które niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem młodych entuzjastów zimowych szaleństw.

Zimowa przechadzka pośród śniegowych krajobrazów Parku Kościuszki jest atrakcją nie tylko dla młodszych pokoleń, ale i dla tych starszych. Przyjemny spacer po parku może być okazją do odkrywania jego bogactwa – na trasie spotkamy nie tylko przeniesiony z Syryni drewniany kościółek, ale również replikę wieży spadochronowej sprzed wojny. Flora parku obejmuje około stu gatunków drzew i krzewów z dominacją drzew liściastych takich jak brzozy, buki, graby, klony, jawory i lipy, choć nie brakuje tu także sosen. Atrakcyjność Parku Kościuszki podkreśla także organizowanie tu różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych oraz ekspozycja rzeźby plenerowej.