Katowice w blasku świątecznej iluminacji: planowane zakończenie prac do końca tygodnia

Zapowiedź Urzędu Miejskiego w Katowicach mówi, że do końca bieżącego tygodnia miasto zostanie całkowicie rozjaśnione przez świąteczne dekoracje. Planuje się, że aż miliony świateł nałożą na Katowice warstwę świątecznego blasku. Koszt takiej inwestycji wynosi około 406 tysięcy złotych.

Pomysł na dekoracje w Katowicach budzi zachwyt. Szczególnie Jarmark Bożonarodzeniowy, który ma miejsce na Rynku, przyciąga liczne tłumy – nie tylko lokalnych mieszkańców, ale także gości z różnych części Polski. Ludzie przyjeżdżają do stolicy Śląska aby doświadczyć świątecznej atmosfery, która jest tu wyjątkowo intensywna.

Adam Skowron, dyrektor ds. PR Urzędu Miasta Katowice, powiedział, że wszystkie dekoracje mają być gotowe do końca tego tygodnia.

Tegoroczne plany dekoracyjne są bardzo ambitne. W każdej dzielnicy Katowic ma stanąć świąteczna choinka, a ogólnie w całym mieście planuje się ustawienie około 700 ozdób słupkowych. Centrum miasta będzie tętniło świątecznym klimatem – na Rondzie im. Gen. Ziętka pojawi się Stożek Królewski, a wokół słupa na rondzie zostanie ustawiona przestrzenna dekoracja latarniowa w formie choinki.