Zmiana na stanowisku moderatora diecezjalnego w ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej

W niedzielę, 3 września, archikatedra w Katowicach stała się miejscem spotkania członków wspólnoty „oaza”. W uroczystym zgromadzeniu wzięli udział nie tylko dorośli, ale również młodzież i dzieci. W tym dniu doszło także do istotnej zmiany na stanowisku moderatora diecezjalnego. Dotychczasowy pełniący tę funkcję ks. Waldemar Maciejewski został zastąpiony przez nowo mianowanego na to stanowisko ks. Karola Lubowieckiego.

Przez ostatnie cztery lata, od 2017 roku, to właśnie ks. Waldemar Maciejewski pełnił rolę moderatora diecezjalnego. Tymczasem ta niedziela była dniem, kiedy to stanowisko objął ks. Karol Lubowiecki. Ruch Światło-Życie, do którego należą członkowie oazy, jest jednym z najbardziej licznych zgromadzeń w obrębie archidiecezji katowickiej.

Zgodnie z tradycją, pierwsza niedziela września to czas kiedy członkowie Ruchu Światło-Życie z archidiecezji katowickiej spotykają się w archikatedrze Chrystusa Króla. Mszy świętej, która rozpoczęła się o godzinie 14:00, przewodniczył arcybiskup Adrian Galbas. Natomiast kazanie wygłosił biskup Grzegorz Olszowski.