Pijany 22-latek na zakazie z amfetaminą przejeżdża przez zamknięte szlabany. Zatrzymany w Katowicach

22-letni mężczyzna, mając w swoim organizmie prawie promil alkoholu, nieprawidłowo pokonywał zamknięte szlabany na autostradzie A4, prowadząc swoje volkswagen passat. W dodatku, jak się później okazało, nie powinien był nawet zasiadać za kierownicą, gdyż był objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Kiedy policjanci dokonali rewizji osobistej, znaleźli przy nim amfetaminę, a dodatkowo test narkotykowy potwierdził, że był pod wpływem zakazanych substancji.

Funkcjonariusze z komisariatu zajmującego się patrolowaniem autostrady otrzymali zgłoszenie dotyczące Volkswagen Passata, którym 22-latek pokonał zamknięte szlabany na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Balice. Ten sam mężczyzna wcześniej również zniszczył bramki w Brzęczkowicach i wykonywał niebezpieczne manewry wyprzedzania pojazdów korzystając z pasa awaryjnego.

Następnie, w Katowicach, kiedy utknął w korku drogowym został zatrzymany przez policję. Podczas przeprowadzonego badania alkomatem stwierdzono u niego blisko promil alkoholu. Dodatkowo test narkotykowy dowiódł, że młody człowiek używał narkotyków podczas prowadzenia samochodu, co skutkowało pobraniem od niego krwi do dalszych badań – takie informacje podała śląska policja.