Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Grundmanna i Mickiewicza

21 września, w czwartkowy poranek, wprowadzono nowe, tymczasowe zarządzanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza. Zastosowane zmiany wynikają z konieczności realizacji prac budowlanych. W wyniku wprowadzenia zmian, wschodnia jezdnia ulicy Grundmanna, na odcinku biegnącym od skrzyżowania z ulicą Opolską aż do ulicy Chorzowskiej, została wyłączona z ruchu. Pojazdy mają do dyspozycji tylko skrajny pas drugiej jezdni.

Prace budowlane prowadzone są w celu stworzenia połączenia między ulicami Grundmanna i Mickiewicza. W związku z tym, od czwartku 21 września długość odcinka zamkniętego dla ruchu, prowadzącego na Drogową Trasę Średnicową od skrzyżowania z ulicą Opolską, wynosi około 220 metrów. Ruch pojazdów w tym rejonie, kierujących się na Drogową Trasę Średnicową, będzie odbywał się jedynie skrajnym pasem lewej jezdni.

Dodatkowo, pojazdy przybywające z ulicy Opolskiej nie będą miały możliwości wjazdu na ulicę Grundmanna. Kierowcy jadący w tym kierunku będą musieli skorzystać z objazdu i dostać się na ulicę Grundmanna poprzez ulicę Gliwicką.