boisko bogucice

Zmodernizowane boisko w Bogucicach już w użytku

Dziś (30.08.) o godzinie 14:00 odbędzie się otwarcie zmodernizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego boiska na „Wulcu”. W ramach otwarcia odbędzie się tu pierwszy mecz. Niegdyś teren zaniedbany i zdewastowany odzyskał znów nowy blask.

Projekt Budżetu Obywatelskiego oraz inicjatywa jednego z mieszkańców Katowic odmieniły boisko na „Wulcu” zlokalizowane przy Parku Boguckim. Plac sportowy znajduje się na tyłach byłej szkoły górniczej przy ul. Ścigały 9 i od wielu lat jest miejscem spotkań. Niestety ostatnie lata obfitowały głównie w akty wandalizmu, dewastacje boiska i głośne imprezy. Po takich incydentach pozostawał tylko niesmak i potłuczone szkło.

Ekspresowe tempo prac

Dzięki projektowi mieszkańca Katowic, Pawła Łebka, jest szansa na powrót w tym miejscu do dobrych czasów. Zapewne wiele osób pamięta okres, gdy uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy KWK Katowice grali tu w piłkę. Pomysł modernizacji boiska pojawił się w 2019 roku i spotkał się z bardzo dużym poparciem lokalnej społeczności. Chociaż był najdroższy z lokalnych zadań w Bogucicach przewidzianych w Budżecie Obywatelskim, zdobył aż 1604 głosy.

W tym roku udało się szybko rozstrzygnąć przetarg na modernizację. Już w kwietniu przekazano plac budowy firmie Alpa Consulting – wybranemu wykonawcy projektu. Inwestycja wymagała przeprowadzenia rozbiórki istniejącego boiska i wykonania nawierzchni zupełnie od nowa. W efekcie powstało wielofunkcyjne boisko do siatkówki, piłki nożnej i koszykówki. Miejsce zyskało nowe ogrodzenie, chodniki, piłkochwyty i ławki.

Wykonanie  boiska na „Wulcu” kosztowała 458 tys. złotych brutto. Filmik przedstawiający efekty modernizacji udostępnia na swoim profilu Radny Rady Miasta Katowice, Damian Stępień – do zobaczenia tutaj.