ścieżka rowerowa

Będzie droga rowerowa zamiast parkingu?

W Katowicach trwa budowa drogi rowerowej, która połączy centrum przesiadkowe „Brynów” ze strefą „Tempo 30” przy ul. Ceglanej. Niestety, droga rowerowa powstanie kosztem niektórych miejsc postojowych znajdujących się na ul. Kościuszki. To budzi sprzeciw kierowców, którzy już teraz narzekają na brak wystarczających miejsc parkingowych w tym rejonie.

Inwestycja ma ułatwić rowerzystom z południowych dzielnic transport do centrum miasta. Prace przy ul. Kościuszki są już w toku. Kierowcy jednak narzekają, że  jeszcze przed planowaną budową znalezienie miejsca postojowego było trudne. Bardzo często kierujący zmuszeni są do zatrzymywania się przy kościele, od strony ul. Mikołowskiej, chociaż to miejsca postojowe dla parafian.

Jak informuje Urząd Miasta Katowice, w ramach budowy drogi rowerowej zostanie zlikwidowanych około dziesięciu miejsc parkingowych na odcinku od Restauracji Patio Park do pierwszego zjazdu na teren Parku Kościuszki w kierunku Brynowa.

To zjazd zlokalizowany około 100 m za skrzyżowaniem ulic Kościuszki – Ceglana. Następnie zostanie wydzielony pas postojowych wzdłuż jezdni ul. Kościuszki na około 40 miejsc parkingowych i 2 miejsc dla niepełnosprawnych na odcinku od pierwszego zjazdu do parku Kościuszki w kierunku Brynowa z zakończeniem pasa postojowego dla samochodów osobowych w rejonie ul. Zgrzebnioka – przekazał Dziennikowi Zachodniemu Michał Łyczak, rzecznik prasowy urzędu miasta w Katowicach.

Koszt inwestycji przeznaczonej dla cyklistów ma wynieść 1,7 mln zł.