Abp Adrian Galbas kończy rok formacyjny w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym

W ostatnich dniach roku formacyjnego, abp Adrian Galbas przewodniczył Mszy Świętej w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, które mieści się w Katowicach. Ten wyjątkowy czas stanowił zarazem zwieńczenie jego pracy.

Podczas uroczystości zakończenia roku formacyjnego, abp Adrian Galbas skierował szczególne podziękowania do ks. rektora i innych seminaryjnych wychowawców, którzy dotychczas współpracowali z nim. Wyraził swoje pełne przekonanie, że wszyscy oni sprostali swoim obowiązkom w sposób godny pochwały. W trakcie tego procesu nie miała miejsca żadna niezgodność czy brak zaufania, co podkreślił archibiskup Galbas.

Z przykrością zapowiedział jednak, że dotychczasowi formatorzy opuszczają seminarium, jednak ich miejsce szybko zajmą nowi – ks. rektor Krzysztof, a także ks. Sławomir, Łukasz i Marcin. Archibiskup Galbas zaznaczył przy tym, że decyzja o zmianie personelu nie wynikała z braku zaufania do poprzedniej kadry. Zmiana ta nie jest też sygnałem do wprowadzenia jakiejkolwiek istotnej zmiany w linii formacyjnej seminarium, co potwierdził, mówiąc o mianowaniu na stanowisko ks. Krzysztofa.