Bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych ponownie aktywowana przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach na jesienno-zimowy sezon

Wraz z nadejściem listopada, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, podobnie jak w poprzednich latach, zdecydował się na ponowne uruchomienie swojej bezpłatnej infolinii. Numer do niej, 987, będzie dostępny dla tych, którzy nie mają dachu nad głową i potrzebują informacji na temat schronisk i noclegowni. Infolinia ta będzie także udzielać informacji na temat miejsc, gdzie można uzyskać natychmiastowe wsparcie.

Infolinia ta została specjalnie zaprojektowana do funkcjonowania w okresie jesienno-zimowym. Będzie działać całą dobę przez cały tydzień i swoim zasięgiem obejmie całe województwo śląskie. Bez względu na to, czy korzystasz z telefonu komórkowego czy stacjonarnego, połączenie z infolinią jest całkowicie darmowe.

Potrzeba istnienia takiej infolinii jest podkreślana przez dane zgromadzone przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. W zimowych sezonach 2022/2023 oraz 2021/2023, zarejestrowali oni odpowiednio 377 i 317 zgłoszeń. Przedstawiciele Urzędu podkreślają, że infolinia jest niezbędnym narzędziem umożliwiającym uzyskanie informacji o dostępnych opcjach wsparcia, w tym możliwościach noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych.