Bytomski Szpital Specjalistyczny nr 1 zawiesza działalność oddziału z powodu braków kadrowych

Niezaprzeczalnym jest, że problem niedoboru personelu medycznego dotyka coraz więcej placówek ochrony zdrowia. Jedną z nich jest Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu, który zdecydował się na zawieszenie przyjęć pacjentów na oddział obserwacyjno-zakaźny oraz hepatologii od dnia 1 lutego. Tak drastyczne kroki są efektem trudnej sytuacji kadrowej.

Szpital poinformował o tej decyzji poprzez komunikat opublikowany w środę na oficjalnej stronie internetowej placówki. Zgodnie z informacją tam zawartą, zarząd szpitala był zmuszony wystąpić do Narodowego Funduszu Zdrowia oraz wojewody śląskiego z wnioskiem o tymczasowe zawieszenie funkcjonowania Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii.

Od momentu wejścia w życie decyzji, począwszy od 1 lutego, placówka będzie kontynuować leczenie jedynie pacjentów, którzy już są hospitalizowani. Wszystkie nagłe przypadki będą kierowane do innych jednostek medycznych – Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach czy Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Jednakże to nie koniec zmian, jakie czekają oddział. Zaplanowano bowiem czasowe zawieszenie jego działalności w dniach od 1 marca do 31 maja. Przed końcem lutego, wszyscy pacjenci z Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii będą przeniesieni do innych placówek lub na inne oddziały – poinformował szpital.