Nadbrygadier Jacek Kleszczewski przekazuje obowiązki komendanta po 26 latach służby

W Komendzie Wojewódzkiej w Katowicach miała miejsce uroczystość, podczas której nadbrygadier Jacek Kleszczewski, po przesłużeniu 26 lat w służbie i pełnieniu funkcji komendanta przez ponad 7 lat, oficjalnie złożył swoje obowiązki. Z uśmiechem wspominał swoją długotrwałą współpracę z zespołem, który go otaczał, a teraz planuje spędzić czas na zasłużonym odpoczynku na emeryturze.

Nową rolę komendanta Państwowej Straży Pożarnej przejęła starszy brygadier Wojciech Kruczek, dotychczasowy komendant miejski jednostki w Rybniku. Zapowiedział, że najbliższe tygodnie poświęci na zapoznanie się ze specyfiką nowych obowiązków i potrzebami komendy, z której będzie teraz zarządzał.

Starszy brygadier Wojciech Kruczek swoją karierę w straży pożarnej rozpoczął w 1996 roku. W cztery lata później ukończył szkołę oficerską i rozpoczął pracę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu Zdroju. Tam też w 2003 roku objął stanowisko Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. W grudniu 2017 roku został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego w Rybniku, które pełnił do momentu objęcia nowych obowiązków.