Co to jest medyczny transport specjalistyczny

Transport do szpitala karetką jest znany większości ludziom głównie w wyniku zadzwonienia na numer alarmowy. Kiedy ktoś zachoruje lub ulegnie wypadkowi, dzwoni się po karetkę. Warto jednak wiedzieć, że istnieje także medyczny transport specjalistyczny – prywatny. Co to jest medyczny transport specjalistyczny?

Co to jest medyczny transport specjalistyczny?

Istotą transportu medycznego jest nie tylko transport osób chorych, ale też profesjonalna opieka w trakcie przewozu oraz zapewnienie bezpieczeństwa. Firmy, które zajmują się świadczeniem usług prywatnego transportu medycznego realizują zlecenie zarówno osób prywatnych, jak i lekarzy, przychodni, szpitali oraz firm. Każdy, kto nie ma możliwości przewiezienia osoby chorej lub niepełnosprawnej do szpitala, kliniki, sanatorium czy innego miejsca, powinien wybrać medyczny transport prywatny.

W trakcie przewozu chorego zapewniania jest profesjonalna obsługa, pomoc oraz opieka. Usługi prywatnego transportu medycznego są świadczone w całej Polsce oraz za granicami kraju. Klientom indywidualnym jest zapewniany transport zarówno karetkami podstawowymi, jak i medyczny transport specjalistyczny czyli taki, w trakcie którego w karetce znajduje się lekarz oraz dwóch ratowników medycznych. Na wyposażeniu karetki są wtedy leki i specjalistyczny sprzęt. W razie potrzeby można także zdecydować się na transport specjalistyczny np. z lekarzem o specjalizacji kardiologicznej, jeżeli jest to wymagane.

Medyczny transport specjalistyczny – usługi

Jeżeli konieczne jest przewiezienie osoby chorej lub niepełnosprawnej do szpitala czy placówki medycznej warto skorzystać z usług prywatnych firm, które świadczą usługi medycznego transportu specjalistycznego. Decydując się na transport prywatny można liczyć na odpowiednią jakość usług. Koszty są natomiast wyliczane indywidualnie w zależności od danego zlecenia.

Jeżeli szukasz sprawdzonego dostawcy usług medyczny, to polecamy sprawdzić transport medyczny Falck Medycyna. Falck Medycyna to firma, która oferuje usługi szeroko pojętego transportu medycznego specjalistycznego. Firmę tworzy wykwalifikowany zespół specjalistów i ratowników medycznych.