Co zastąpi sklepy Tesco na Śląsku?

Popularna sieć supermarketów Tesco likwiduje już ostatnie swoje sklepy w Polsce. Właściciel sieci uznał, że utrzymywanie gigantycznych supermarketów w Polsce nie jest dla niego wystarczająco opłacalne. Korzystniejszym ruchem dla przedsiębiorcy jest inwestowanie w sieć Tesco w innych krajach, między innymi w Czechach i Słowacji.

Netto odważnie inwestuje

Pustkę w miejscu dawnych sklepów Tesco chce zapełnić inna sieć — Netto. Właściciel dość znanych sklepów handlowych w Polsce najwyraźniej widzi szansę na rozwój swojej sieci, chcąc przejąć dawnych klientów Tesco dla siebie. Z tej informacji z pewnością ucieszą się byli pracownicy Tesco, którzy w wyniku wycofywania się Tesco z Polski, stracili pracę. Czasy na rynku pracy w Polsce są obecnie trudne, a informację o wycofywaniu się giganta z naszego kraju usłyszeliśmy już na początku 2020, kiedy nastroje były naprawdę dramatyczne.

Według informacji podanych przez zarząd Netto, spółka ma przejąć około 85% byłych sklepów Tesco. Co z resztą? Niektóre zostaną wyburzone pod osiedla mieszkaniowe, inne będą stały puste. To oznacza, że część zwolnionych może mieć problemy ze znalezieniem zatrudnienia.

Dawne Tesco w Katowicach wciąż bez właściciela

Tesco w Silesia City Center w Katowicach znalazło się na liście obiektów, których nie przejęło Netto. Informacje o tym, czy ktoś zdecydował się na zakup miejsca po dawnym hipermarkecie, wciąż nie są dostępne. Biorąc pod uwagę, że Silesia City Center to miejsce popularne i chętnie odwiedzane w Katowicach, nie sądzimy, by długo pozostawało puste.

W sieci krążą listy z byłymi sklepami Tesco, które nie będą należały do Netto. Znajduje się na niej kilkanaście sklepów. Warto wziąć pod uwagę, że nie wszystkie transakcje muszą być od razu podawane do opinii publicznej. Wiele wskazuje na to, że o losach tych lokalizacji dowiemy się już wkrótce.