Imprezowe Katowice ponownie budzą się do życia!

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wszyscy byliśmy poddani przymusowej izolacji na ponad rok. Ostatnie miesiące można porównać do szlabanu na wszelkie rozrywki, tylko nałożonego na dorosłych. Wstrzymano wszystkie imprezy, odwołano wydarzenia i eventy. Nasze życie przeniosło się do świata wirtualnego i powoli przyzwyczajaliśmy się do nowego, kiepskiego stanu rzeczy. Wiosna i lato 2021 przywitały nas zaskakująco optymistycznymi prognozami.

Kluby w Katowicach ponownie otwarte

Dokładnie 26 czerwca ponownie otwarto kluby. Jednocześnie pojawiły się nowe przepisy dotyczące tego typu wydarzeń. W klubie może bawić się łącznie 150 osób. To niewiele, ale warto wspomnieć, że zaszczepieni nie liczą się do statystyk. W praktyce więc kluby mogą być pełne!

Jak pokazują relacje z pierwszych imprez w Katowicach, mieszkańcy miasta chętnie skorzystali z ponownej możliwości wyjścia z domów. Kluby tętniły życiem, a to dopiero początek. Upalne tygodnie, które nas czekają, tworzą idealną atmosferę do szukania rozrywki poza domem. W Katowicach nie zabraknie imprez klubowych i plenerowych. Eventy będą regularnie organizowane w całym mieście.

Katowicki Spodek szykuje się do koncertów

Pierwsze koncerty w Katowicach już za nami! Na placu przed halą koncertową już od kilku tygodni odbywają się pokazy kina letniego. 11 lipca odbył się także pierwszy koncert NOSOWSKA SUMMER SKY FESTIVAL 2021. Kolejne atrakcje przewidziano na wrzesień. Tym razem będą to targi GeoExpo, gdzie będziemy mogli między innymi kupić oryginalną biżuterię.

Jak wynika z najnowszych wieści, nie tylko Spodek znów będzie rozbrzmiewał muzyką i gwarem udanych imprez. Również Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach szykuje się na sezon imprezowy. W tym przypadku pracownicy mają jednak więcej pracy. Do niedawna w CKK mieścił się szpital tymczasowy, w którym leczono pacjentów chorych na Covid-19. Ostatni pacjent opuścił teren tymczasowego szpitala ostatniego dnia maja. Od tego momentu rozpoczęto prace mające na celu ponowną przemianę Centrum Kongresowego w miejsce wydarzeń i eventów.

A Wy, jesteście gotowi na sezon imprezowy w Katowicach?