Dawid Durał, radny z Katowic, oficjalnie deklaruje swój udział w wyborach na stanowisko prezydenta miasta

W ostatnim oświadczeniu, katowicki radny Dawid Durał publicznie poinformował o swoim zamiarze ubiegania się o stanowisko prezydenta miasta Katowice. Durał jest znaną postacią w lokalnej polityce, będąc członkiem ugrupowania Polska 2050 pod przewodnictwem Szymona Hołowni.

W trakcie ogłoszenia swojej decyzji, Durał uzyskał poparcie ze strony Ruchu Autonomii Śląska i aktywistów pozarządowych skupionych wokół inicjatywy Kato Protest. Te organizacje wyraziły swoje wsparcie dla jego kandydatury, co potęguje jego szanse na zdobycie miejskiego fotela prezydenckiego.

Podczas oficjalnego ogłoszenia swojej kandydatury, Durał stwierdził, że reprezentuje on idee i wartości ugrupowania Polska 2050 pod przewodnictwem Szymona Hołowni. W kontekście tych wyborów Michał Gramatyka, poseł tej partii i obecny wiceminister cyfryzacji, przyznał, że nie planują utworzenia tzw. „paktu samorządowego” w Katowicach. Oznacza to, że partie tworzące obecny rząd nie zamierzają wystawić wspólnego kandydata do walki o prezydenturę miasta.