Niekończący się remont linii tramwajowej w Mysłowicach utrudnia funkcjonowanie lokalnych firm

Od ponad dwóch lat ulice centrum Mysłowic są zdewastowane na skutek przerwanego remontu linii tramwajowej numer 14. Prace budowlane wpłynęły negatywnie na działalność miejscowych przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy prowadzą działalność usługową i handlową w bezpośrednim sąsiedztwie rozkopanych dróg. W rezultacie wielu z nich musiało zamknąć swoje firmy, a ci, którzy jeszcze się utrzymują, doświadczają znacznych strat finansowych.

W odpowiedzi na tę trudną sytuację, miasto postanowiło podjąć kroki mające na celu wsparcie lokalnego biznesu. Zainicjowało kampanię promującą poszkodowane firmy wśród mieszkańców Mysłowic z nadzieją, że to pomoże im przetrwać do końca remontu.

Remont linii tramwajowej rozpoczął się w 2021 roku i od samego początku nie obyło się bez problemów. Po serii komplikacji, inwestorzy zdecydowali się na rozwiązanie umowy z wykonawcą, który okazał się niewystarczająco kompetentny do realizacji tego zadania. Efektem tej decyzji są nadal rozkopane ulice, które stały się prawdziwym utrapieniem dla lokalnych przedsiębiorców.