Dwukierunkowe inwestycje drogowe na Śląsku

Rozpoczynają się prace nad dwiema kluczowymi inwestycjami w dziedzinie transportu drogowego na terenie województwa śląskiego. W siedzibie urzędu marszałkowskiego w Katowicach doszło do podpisania kontraktów dotyczących przemiany Drogi Wojewódzkiej nr 910 w Będzinie, a także budowy obwodnicy w Raciborzu.

Kompleksowa przebudowa Drogi Wojewódzkiej nr 910 w Będzinie to projekt o wielkim znaczeniu dla całego regionu, jak podkreśla prezydent miasta Łukasz Komoniewski. Według niego, starania o zrealizowanie tej inwestycji, która ma wartość 109 milionów złotych, były prowadzone od wielu lat.

Drugim dokumentem, który zyskał oficjalne poparcie, jest umowa dotycząca budowy elementu obwodnicy Raciborza. Starosta raciborski, Grzegorz Swoboda, wyjaśnia, że nowa droga umożliwi lepsze połączenie wschodu i zachodu oraz odciąży centrum miasta od ciężarówki kursujące do lokalnej fabryki okien.

Planowany odcinek obwodnicy Raciborza ma rozciągać się na długości 4 kilometrów i połączy Rudnik na Drodze Krajowej nr 45 z miejscowością Żerdziny na Drodze Wojewódzkiej nr 416. Szacowany koszt całego przedsięwzięcia to 210 milionów złotych.