Ekologiczny postęp na Katowice Airport: Nowy parking i transport pasażerów elektrycznym busem

Proces budowy nowego parkingu na terenie Pyrzowickiego Katowice Airport jest w pełni aktywny. Jest to przestrzeń, która przewidziana jest do zapewnienia miejsca dla 757 samochodów. Ale warto zauważyć, że nie tylko samochody znajdą tutaj swoje miejsce. Pasażerowie, którzy zdecydują się zostawić swoje pojazdy na nowo powstałym parkingu, będą mogli skorzystać z dodatkowej usługi – przeniesienia do terminalu za pomocą elektrycznego busa.

Jednakże, to nie są jedyne inwestycje realizowane przez zarządców lotniska. W toku jest również projekt związany z ulepszaniem otoczenia lotniska poprzez jego zazielenianie. Dodatkowo, trwają prace nad przetargiem dotyczącym budowy terminalu przeładunkowego, który będzie współpracował z bazą paliw.

Ponadto, nowy parking odznaczać się będzie nowoczesnością i pełnym zaawansowanym wyposażeniem. Całość terenu będzie oświetlona oraz pod stałą obserwacją dzięki systemowi monitoringu. Co więcej, parking zostanie wyposażony w najnowszy system parkingowy, co uczyni go jeszcze bardziej funkcjonalnym dla korzystających z niego pasażerów.