Tragiczny wypadek na terenie Miejskiego Gospodarstwa Pomocniczego w Katowicach

W tragicznych okolicznościach doszło do nieszczęśliwego zdarzenia na terenie Miejskiego Gospodarstwa Pomocniczego Komunalnego (MGPK) w Katowicach we wtorek, 20 lutego. Policja w Katowicach poinformowała nas o tym, że 59-letni mężczyzna, który pracował w hali z kompostem, został przygnieciony przez ładowarkę kołową, którą prowadził jego kolega, 44-latek. Obydwaj mężczyźni pracowali razem i dobrze się znali.

Po godzinie dwunastej, zgodnie z obowiązującymi procedurami, alarm został podniesiony i wszystkie służby ratunkowe zostały natychmiastowo skierowane na miejsce nieszczęśliwego wypadku przy ulicy Milowickiej.

Jako odpowiedzialne przedsiębiorstwo, od razu podjęliśmy działania mające na celu wsparcie rodziny poszkodowanego pracownika. Zorganizowaliśmy profesjonalną pomoc psychologiczną zarówno dla bliskich ofiary, jak i dla naszych pracowników. Jesteśmy gotowi udzielić wszelkiej niezbędnej pomocy każdemu z naszej załogi, kto zgłosi takie zapotrzebowanie. Sytuacja jest badana przez odpowiednie służby, a do momentu zakończenia ich pracy nie możemy jej komentować. W tym trudnym czasie, składamy nasze najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego pracownika.