GKS Katowice mistrzyniami Polski

Piłkarki GKS Katowice odniosły historyczny sukces, zostając mistrzyniami Polski! Klub z Bukowej może dumnie świętować tę wyjątkową chwilę. Pod wspaniałym kierownictwem trenerki Karoliny Koch, drużyna odniosła pewne zwycięstwo 3:1 w Koninie. Bramki dla mistrzyń Polski zdobyły Klaudia Maciążka (4. minuta), Marlena Hajduk (62. minuta – karny) oraz Anita Turkiewicz (68. minuta). Rywalki, które kończyły mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Marii Maras w 60. minucie, zdołały zdobyć honorową bramkę dzięki Karlīnie Miksone (75. minuta). Przeciwniczkom pozostaje pocieszenie w utrzymaniu się w elicie.

Sekcję piłkarską GKS Katowice powołano do życia w 2015 roku, a teraz drużyna rozpocznie wielką przygodę w Lidze Mistrzów od pierwszej rundy eliminacyjnej. Mecze będą rozgrywane na ich własnym boisku w Bukowej. To pierwsze mistrzostwo Polski w historii piłki nożnej dla GKS-u, co czyni ten sukces tym bardziej niezapomnianym.

Srebrny medal zdobył Górnik Łęczna, który dzięki zwycięstwu 2:0 na wyjeździe z UKSSMS Łódź wyprzedził rywalki i zajął drugie miejsce. To emocjonujące rozstrzygnięcie doszło na ostatniej prostej. Z Orlen Ekstraligi spadły Sportis KKP Bydgoszcz oraz Hydrotruck Radom. Z kolei Stomilanki Olsztyn i Rekord Bielsko-Biała zdobyły awans z I ligi, co jest dla nich ogromnym osiągnięciem.