Hospicjum św. Franciszka w Katowicach zmaga się z problemem płatnego parkowania

Przed wprowadzeniem systemu płatnego parkowania w Katowicach, Hospicjum św. Franciszka zgłaszało już, że nie będzie w stanie pokryć tych dodatkowych kosztów. Na szczęście, miejscy urzędnicy znaleźli sposób na rozwiązanie tego problemu.

Od 36 lat w Katowicach funkcjonuje Hospicjum Domowe św. Franciszka. Jest to organizacja pożytku publicznego, której misją jest dostarczanie bezpłatnej opieki medycznej dla pacjentów cierpiących na nieuleczalne choroby. Hospicjum działa jako stowarzyszenie i odgrywa kluczową rolę w społeczności lokalnej.

Po wprowadzeniu nowych przepisów dotyczących stref płatnego parkowania w śródmieściu Katowic, pracownicy hospicjum zmagają się z dodatkowym obciążeniem – muszą teraz płacić za parking podczas dojazdów do pacjentów. Istnieje możliwość uzyskania karty mieszkańca lub przedsiębiorcy uprawniającej do parkowania, jednak hospicjum nie jest w stanie ponieść tych kosztów. Karta dla przedsiębiorcy wymaga bowiem opłacenia miesięcznego abonamentu w cenie 700 zł, a roczny koszt abonamentów dla zespołów wyjazdowych wynosi 36 tys. zł – to duża kwota dla organizacji charytatywnej.