Katowice to najlepsza w Polsce strategia przyciągania zagranicznych inwestycji bezpośrednich

Katowice zajmują 6 miejsce w rankingu „Top 10 Largest European Cities in 2023 – fDi Strategy”, wśród czołowych miast takich jak Porto, Birmingham, Glasgow, Antwerpia czy Manchester. Tym samym są najwyżej sklasyfikowanymi miastem w Polsce w tej kategorii. Co dwa lata europejskie miasta i przyszłe regiony prezentują wyniki analizy Europejskich Centrów Gospodarczych. Nowi inwestorzy to nowe miejsca pracy dla mieszkańców i większe oszczędności podatkowe.

„Szóste miejsce w prestiżowym rankingu fDi Intelligence potwierdza wysoki potencjał inwestycyjny Katowic, centralnego miasta ponad 2-milionowej Metropolii.  Z ogromną satysfakcją obserwujemy, że niezależnie od różnych negatywnych czynników o zasięgu globalnym, jak wcześniej pandemia, a teraz wojna w Ukrainie, tempo wzrostu w sektorze zagranicznych inwestycji bezpośrednich utrzymuje się na wysokim poziomie. Oznacza to, że nasza strategia przyciągania inwestorów zagranicznych oceniona została najwyżej spośród polskich miast. To z kolei przynosi realne korzyści naszym mieszkańcom, bo im więcej inwestorów tym więcej ciekawych miejsc pracy, a tym samym większe wpływy do budżetu miasta. Dostępność dobrze płatnej pracy jest przecież jednym z czynników wpływających na decyzje młodych ludzi o związaniu swojej przyszłości z naszym miastem” mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic

Wręczenie nagród fDi Intelligence odbyło się 14 marca br. podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji MIPIM 2023 w Cannes (Francja), gdzie Katowice promują się jako lokalizacja dla inwestycji prywatnych.