Na osiedlu Witosa pojawi się dom kultury

Spośród 15 firm zainteresowanych budową domu kultury na osiedlu Witosa wybrano wykonawcę. Inwestycja o wartości ok. 22 mln zł obejmie m.in.: salę wielofunkcyjną na 200 miejsc, salę taneczno-ruchową, pracownię plastyczną, salę do gry na instrumentach, pracownię ceramiki oraz system do organizacji wystaw. Przypomnijmy, że budowa ta jest częścią „porozumienia z mieszkańcami” prezydenta Katowic Marcina Krupy.

„W drugiej połowie przyszłego roku mieszkańcy osiedla Witosa zyskają dom kultury. Wybraliśmy wykonawcę i możemy ruszyć z realizacją pierwszego etapu oczekiwanego przez mieszkańców projektu. Budowa domu kultury na osiedlu Witosa ma przede wszystkim zwiększyć ofertę kulturalną i rekreacyjną w tej części Katowic. By projekt w pełni odpowiadał potrzebom mieszkańców powstał po konsultacjach z nimi” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Od momentu podpisania umowy wykonawca ma 15 miesięcy na ukończenie pierwszego etapu inwestycji, po czym rozpoczną się czynności odbiorowe. Pierwsza faza obejmuje budowę domu kultury wraz z parkingiem i zagospodarowaniem terenu. Prace nad drugim etapem części parkowej rozpoczną się później.