Spotkanie z autorką bestsellera "Nigdy nie będziesz szło samo", Anouk Herman, niespodziewanie odwołane

Anouk Herman, autorka głośnej powieści młodzieżowej „Nigdy nie będziesz szło samo” i mieszkanka Katowic, miała zaplanowane spotkanie z fanami swojej twórczości w bibliotece miejskiej. Niestety, do spotkania nie doszło – zostało ono odwołane.

Herman jest osobą niebinarną, identyfikującą się jako kłir i anarchol, co sama podkreśla we własnej biografii. Na swoim koncie ma studia na Uniwersytecie Śląskim. Debiutowała w roli pisarki przed rokiem, publikując tom poezji pt. „right into pod tramwaj”. Co ciekawe, pomimo krótkiego okresu twórczości literackiej, uznawana jest za jedno z najważniejszych młodych głosów w polskiej literaturze.

W jednym ze swoich wywiadów, Herman opowiadała o swoim debiucie literackim – tomie poezji „right…”. Określiła go jako książkę queerową i mniejszościową, napisaną językiem bliskim jej na co dzień. Miała nadzieję, że po przeczytaniu tej książki przez inne osoby kłir, poczują one, że to także ich historia. W 2023 roku zbiór poezji Herman został nominowany do prestiżowej Nagrody Literackiej „Gdynia” i uhonorowany białostocką Nagrodą Literacką im. Wiesława Kazaneckiego.

Również w 2023 roku światło dzienne ujrzała debiutancka powieść Herman „Nigdy nie będziesz szło samo”. Jest to opowieść o młodych ludziach, którzy poszukują wspólnoty i bezpiecznego miejsca do wyrażenia swojej tożsamości.