Koronawirus nie odpuszcza. Zakażenia w śląskich szkołach

Uczniowie szkół oraz przedszkolaki z placówek na terenie województwa śląskiego odczuwają pandemię koronawirusa coraz mocniej. Od rozpoczęcia roku szkolnego, na nauczanie zdalne przeszło już sześć szkół i przedszkoli.

1 września 2020 roku, z nadzieją na owocny rok szkolny, do nauki w trybie stacjonarnym wróciły wszystkie szkoły w województwie śląskim. Jednak od tej pory już 6 z nich zostało ponownie zamkniętych. Zdalnie uczy się młodzież drugiej klasy II LO im. Marii Konopnickiej w Katowicach. Do 11 września w domach przebywają również dzieci z szóstej klasy SP nr 2 w Chełmie Śląskim oraz przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 1. Zachorowanie wykryto również u dziecka z Przedszkola nr 5 w Łaziskach Górnych. 23 przedszkolaków oraz czterech pracowników musi przebywać na kwarantannie. Inne grupy działają w normalnym trybie. Zajęcia nie odbywają się również w ZSO nr 5 w Sosnowcu oraz ZSS nr 6 w Katowicach. Na zdalne nauczanie przeszli wszyscy, dlatego że w tej szkole uczą się dzieci z oddziałów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Ułatwienia dla szkół

Ministerstwo Edukacji 7 września wydało decyzje, które mają pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie placówek podczas pandemii. Zajęcia mogą być skrócone do 30 minut, nauczyciele mogą zmieniać plan zajęć, a nawet organizować spotkania indywidualne.