Matury w Katowicach

Tegoroczni maturzyści 28 kwietnia ukończyli swój ostatni rok szkolny w murach szkół średnich. Z Katowickich placówek odchodzi łącznie 2121 absolwentów, jednak nie wszyscy z nich będą podchodzili do tegorocznego egzaminu dojrzałości. 1982 uczniów z 2121 będzie mierzyć się z nowym egzaminem maturalnym, który rozpocznie się 4 maja.

230 absolwentów zmierzy się z maturą w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach i jest to największa ilość, za to najmniej uczniów podchodzących do egzaminu będzie w Zespole Szkół Handlowych im. B. Prusa w Katowicach, tam do matury postanowiło podejść jedynie 12 uczniów.

W tym roku egzamin maturalny zostanie przeprowadzony między 4 a 23 maja. Został też przewidziany dodatkowy termin. Wszyscy Ci którzy z ważnych powodów np. zdrowotnych nie będą mogli podejść do egzaminu w maju będą mieli szansę między 1 a 19 czerwca. Wyniki matur z terminu głównego jak również z terminu dodatkowego będą ogłoszone 7 lipca. A od 21 do 22 sierpnia odbędą się matura poprawkowa.

Dla większości tegorocznych maturzystów kolejnym etapem edukacji będzie podjęcie studiów.

Czas egzaminu końcowego jest jednocześnie momentem rozpoczęcia rekrutacji na studia. Niektóre z katowickich uczelni już rozpoczęła nabór na studia na rok akademicki 2023/2024. Do tych uczelni należy między innymi Katowicka ASP. Później rozpoczną się kolejne rekrutacje np. na Akademię Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki i Politechnikę Śląską będzie można aplikować już w maju, natomiast od 1 czerwca na Uniwersytet Śląski.