Zaczęły się prace w parku w Wełnowcu

Rozpoczęły się prace przygotowawcze do przekształcenia Parku Wełnowieckiego. Trwa rozbiórka starej infrastruktury, a na miejsce dowożone są materiały potrzebne do dalszego użytkowania. Nadzór nad nimi sprawuje inspektor ochrony przyrody. Wśród nich są prace związane z utworzeniem czterech parków oraz modernizacją części Katowickiego Parku Leśnego.

„To początek prac, które mają stworzyć atrakcyjną dla mieszkańców przestrzeń do spędzania czasu wolnego. Wspólnie z mieszkańcami poprzez konsultacje określiliśmy zakres inwestycji, której głównym celem jest pielęgnacja zieleni, poprawa bezpieczeństwa poprzez zamontowanie nowego oświetlenia, a także stworzenie stref aktywności, w tym nowego placu zabaw, toru rowerowego typu pumptrack i wybiegu dla psów. Zgodnie z planem wszystko ma być gotowe wiosną przyszłego roku. Przy przebudowie pracuje inspektor ds. ochrony przyrody. Do jego zadań należy szeroko pojęta troska o zieleń obecną – ma on na przykład zwrócić uwagę na obszar wokół drzew, gdzie nie można pracować ciężkim sprzętem, żeby nie uszkodzić korzeni. Inspektor zwraca też uwagę na to, by ścieżki nie przebiegały zbyt blisko drzew”- mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Park Wełnowiecki ma powierzchnię ponad 137 tys. m2. Położony jest pomiędzy ul. Cisową, Cedrową i Owocową. Przetarg na budowę czterech nowych parków odbył się w zeszłym roku, a podpisanie umów miało miejsce w lutym tego roku. Wykonawcy natychmiast rozpoczęli działania. Za rewitalizację Parku Wełnowieckiego odpowiada firma ABG Grzegorz Oleksa z Chorzowa, która prace do wykonania wyceniła na prawie 13 mln zł.