Ministranci i lektorzy z Archidiecezji Katowickiej odwiedzają archikatedrę

W dniu 28 sierpnia, który przypadał na poniedziałek, grupa ministrantów i lektorów z Archidiecezji Katowickiej udała się na wizytę do archikatedry. Dla niektórych z nich to było okazją do spotkania ze swoimi kolegami, z którymi wcześniej uczestniczyli razem w rekolekcjach wakacyjnych. Mszy Świętej dla młodych ludzi przewodniczył abp Adrian Galbas. Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla chłopców szereg atrakcji.

Każdy, kto tego dnia przechodził obok archikatedry w Katowicach, miał okazję zaobserwować tam liczne grupy chłopców i młodzieńców ubranych w stroje ministranckie. Na widok można było dorzucić sporo białych alb, komży oraz kołnierzy. W pobliżu świątyni rozstawione były różnego rodzaju gry plenerowe oraz dmuchańce. Tego dnia miało miejsce kolejne spotkanie ministrantów, którzy tłumnie przybyli do katedry.

Na miejscu nie zabrakło atrakcji. Po udziale w mszy świętej, chłopcy mogli korzystać z wielu form rozrywki. „Mieliśmy nawet okazję wejść na dach katedry – dzięki temu mogliśmy spojrzeć na Katowice z zupełnie innej perspektywy. Poza tym, spotkanie to była dobra okazja do nawiązania kontaktów z kolegami z innych parafii – niektórzy poznali się podczas wspólnych rekolekcji” – opowiedział ks. Piotr Sontag.

Na miejsce wydarzenia ks. Piotr dotarł tramwajem razem z ministrantami z parafii św. Szczepana w Katowicach-Bogucicach. Jak prezentują się odczucia chłopców na temat tego dnia? „Najbardziej podobało mi się korzystanie z dmuchańców, choć trochę trzeba było poczekać na watę cukrową, ale ogólnie cała impreza była bardzo fajna” – wyznał jeden z nich, Karol.