mistrzynie w szkołach

Mistrzynie w Szkołach – wyjątkowa lekcja WF-u w Katowicach

Mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak zaprosiła do Katowic inne wielkie sportsmenki. Wspólnie z uczennicami wzięły udział w akcji „Mistrzynie w Szkołach”. O co chodzi w tym przedsięwzięciu?

W trakcie naszej niezwykłej lekcji chcemy pokazać dziewczynom, że poprzez wartości wynikające ze sportu mogą osiągnąć swoje marzenia – powiedziała Otylia Jędrzejczak. W zajęciach sportowych, które prowadziły z Otylia, Joanna Jędrzejczyk, Karolina Naja, Anna Puławska oraz Katarzyna Zillmann wzięło udział prawie trzysta młodych dziewczyn ze szkół podstawowych i średnich z obszaru Katowic.

Wzmacnianie wartości poprzez sport

Adresatkami spotkania były uczennice z dwóch najstarszych klas ze szkół obu poziomów nauczania. Statystyki wskazują, że właśnie wśród dziewczyn w tym wieku odnotowuje się najwięcej nieobecności na zajęciach WF-u. Wielkie autorytety sportowe najpierw poprowadziły 45-minutowe ćwiczenia z uczennicami, by później odpowiedzieć na wszystkie ich pytania i przeprowadzić szczere rozmowy.

Otylia Jędrzejczyk  podkreśla, że zdaje sobie sprawę, co czują młode osoby, które mają marzenia, ale nie otrzymują wsparcia i nie mają możliwości ich spełnić. To niezwykle ważne, by motywować młode osoby do aktywności fizycznej. Zwłaszcza w sytuacji, gdy większość nastolatków spędza przeważającą ilość czasu w ciągu dnia w domu. Zdaniem mistrzyni, sport może spowodować ogromną przemianę w życiu każdego człowieka.

Co to za projekt?

Za akcją „Mistrzynie w Szkołach” stoi Fundacja Otylii Jędrzejczak. – Naszym hasłem jest „Jestem sobą, Jestem Bella”. Chcemy podkreślić, że piękno jest w każdej dziewczynie, bez względu na rozmiar i miejsce zamieszkania. Pokazujemy im, że lekcja wychowania fizycznego jest ważna i fajna – mówi ambasadorka Fundacji.

Sponsorem głównym Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program wspólnych zajęć sportowych w szkołach jest firma Bella, producent artykułów higienicznych dla kobiet. Projekt „Mistrzynie w szkołach” współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a lokalnie również przez miasto Katowice.