Mosty i kładki do naprawy

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach podjął decyzję o remoncie lub całkowitej przebudowie pięciu mostów i kładek dla pieszych. Inwestycje te rozpoczną się od 16 maja i zostały przypisane MZUiM po przeprowadzeniu długiego postępowania przetargowego. Prace modernizacyjne obejmą m.in. przebudowę mostu i kładek dla pieszych wzdłuż ulicy Bohaterów Monte Cassino nad ulicą Bagienną, remont wiaduktu w ciągu ulicy Jana Pawła II oraz budowę nowych mostów w ciągu ulicy Żelaznej nad Rawą i kładki w ciągu ulicy Szopienickiej nad zlikwidowanym torem kolejowym. W ramach projektu zostanie także zmodernizowany wiadukt drogowy w ciągu ulicy Ligockiej nad torami PKP.

Celem inwestycji jest poprawa stanu technicznego i bezpieczeństwa użytkowników tych obiektów. Wszystkie prace będą realizowane zgodnie z najnowszymi standardami i normami bezpieczeństwa, co zapewni bezpieczną i wygodną komunikację pieszą i drogową.

Pierwsze prace rozpoczną się już 16 maja, a całość inwestycji ma zostać zrealizowana w ciągu 18 miesięcy. Oczywiście, ze względu na trudność prac oraz zmienne warunki atmosferyczne, termin realizacji prac może ulec zmianie.

Mieszkańcy Katowic powinni odczuć poprawę stanu infrastruktury mostowej w mieście, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowników dróg i kładek dla pieszych.