W Światowy Dzień Wody odbyły się warsztaty na Ścieżce Edukacyjnej Oczyszczalni Gigablok

​Katowickie Wodociągi poprowadziły 3-dniowe warsztaty dla dzieci niesłyszących i słabo słyszących z okazji przypadającego 22 marca Światowego Dnia Wody. Zajęcia od 21 do 23 marca trwały na terenie Ścieżki Edukacyjnej Oczyszczalni Gigablok.

Przez trzy dni uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących w Katowicach mogli zwiedzać Ścieżkę Edukacyjną Oczyszczalni Gigablok i uczestniczyć w zaplanowanych zajęciach. Spotkania różnych klas zaczynały się od krótkometrażowych filmów edukacyjnych. Dla każdej grupy przygotowano indywidualny program.

Młodsze dzieci oglądają przygody szczeniaka, który utknął w kanalizacji pełnej przedmiotów, które nigdy nie powinny tam trafić. Starsi historię dwóch braci zapoznających się z wędrówką wody w przyrodzie i znaczeniem pracy oczyszczalni. Uczniowie mieli okazję poznać kulisy pracy w laboratorium nad właściwościami wody i pochylić się nad szeroko zakrojoną kampanią „Toaleta to nie śmietnik”. Zwiedzając oczyszczalnię dokładnie zapoznali się z etapami oczyszczania ścieków.