Nowe boisko wielofunkcyjne już otwarte

1 czerwca nastąpiło oficjalne otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego i siłowni zewnętrznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Katowicach. Ta inwestycja jest rezultatem realizacji zadania z ósmej edycji katowickiego Budżetu Obywatelskiego.

Podczas Dnia Sportu, który odbył się 1 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 na ulicy Wróblewskiego 42, miało miejsce uroczyste otwarcie nowego obiektu sportowego, który został zrealizowany w ramach ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Ten nowy obiekt składa się z siłowni zewnętrznej oraz boiska wielofunkcyjnego, które służyć będzie do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, piłkę nożną oraz tenisa ziemnego. Boisko ma wymiary 19×32 metry i zostało wykonane z poliuretanowo-gumowej nawierzchni. Całkowita wartość tego projektu wynosiła 344 tysiące złotych.

Ta inwestycja jest efektem realizacji projektu o nazwie „Dla uczniów, mieszkańców-każdego z Nas: tu spędzisz zawsze aktywnie czas! Siatka, kosz, noga i siłka”, który zdobył 1 431 głosów w głosowaniu na projekty lokalne dla dzielnicy Bogucice.